Збережіть здоров’я серця

Автор: Анна Кримець – завідувачка другого кардіологічного відділення, одна з провідних кардіологів Центру

Ми мало зміцнюємо своє серце, не бережемо його, а сподіваємося на успіхи медицини. Слухаємо і віримо. А що, хтось може за нас зробити ранкову гімнастику, випити натщесерце склянку води, посміхнутися?..

Вченими з’ясовано, що є фактори ризику, що призводять до серцево-судинних катастроф.

Основні з них пов’язані з нашими звичками (куріння, стрес, гіподинамія, неправильне харчування і відповідно – підвищення рівня холестерину, цукровий діабет, гіпертонія, ожиріння і т.д.).

Кожному хочеться нагадати, що своє серце не залишають на піклування всесильної науки, а ці основні фактори ризику можна усунути самостійно і одночасно, всього лише змінивши свої звички і поселивши в серці радість і любов до всього, що робиш.

Отже, щоб бути здоровим, потрібно:

  1. Вірити в себе, навіть коли у Вас ніхто не вірить

Тільки так Ви зможете перемогти. Для цього потрібно сфокусувати власні думки на меті і позбутися від переконань, які позбавляють Вас сил. Негативні переконання – це вороги, що руйнують нас зсередини.

  1. Керувати емоціями, жити в позитиві

Сміх покращує дихання, є чудовою вправою для легенів і серця, масажує органи живота і сприяє роботі кишечника, стимулює імунну систему, покращує здатність до концентрації і знімає психологічний стрес. Смійтеся щоранку своєму відображенню в дзеркалі – скоро воно буде посміхатися у відповідь.

  1. Правильно відпочивати

Щоб добре працювати, потрібно добре відпочивати: повне перемикання від основної діяльності, частину відпочинку присвятіть переоцінці цінностей, переключіться з матеріальної сторони світу на духовну.

Потім – сон. Третину життя ми проводимо уві сні не випадково. Під час сну:

— відпочиває організм;

— нормалізуються обмінні процеси — накопичуються поживні речовини і «ремонтуються» пошкоджені тканини, вивільняється гормон росту і мелатонін;

— відновлюється імунітет;

— обробляється і зберігається інформація, отримана за день.

Але надлишок сну (більше 8 годин на день) теж шкідливий – підвищується ризик захворіти інсультом.

  1. Не курити

Куріння – один із значущих чинників ризику, що ведуть до захворювань. Кожні 10 хвилин в світі помирає людина тому, що вона курила. 30-річний курець, який курить 15 років, знижує свою тривалість життя на 6 років. Уникнути цього можна, якщо зараз же погасити останню сигарету. Куріння зменшує кровопостачання мозку, послаблює імунітет, змінює смак і запах, знижує потенцію, негативно впливає на оточуючих, стомлює, передчасно старить, служить поганим прикладом для оточуючих.

  1. Пити більше води

Вода – головний елемент всіх хімічних реакцій в організмі. Наприклад, якщо її недостатньо, частина їжі не розщеплюється до кінця, утворюється безліч відходів, які відкладаються у вигляді жирів. Це загрожує головним болем, ожирінням, діабетом, депресією і ін.

 

При нестачі води з організму виводяться токсини, утворюється надлишок солі, забивається лімфатична система, відбувається згущення крові, не утворюється енергія в клітинах.

Добова норма води – 30 мл на кілограм ваги. Пити воду потрібно між прийомами їжі. Кава, чай, пиво або суп не замінюють воду.

Крім того, для здоров’я серця та всього організму надзвичайно важливі правильне харчування, фізична активність і психологічна налаштованість людини. Про це читайте вже в найближчих номерах інформаційних випусків або на сайті Центру – на Вас чекає цикл публікацій з рекомендаціями провідних спеціалістів Центру для Вашого здоров’я.

Related Posts

Залишити коментар