Завідувач стоматології Віктор Харченко: «Наша мета – подружити пацієнтів з професією стоматолога»

Зранку у стоматологічному відділенні госпіталю вже зібралася черга пацієнтів. Бійці АТО весело жартують: «Аеропорт – це дрібниці, тут до стоматолога головне зайти». Та все ж, нав’язаний нам з дитинства стереотип щодо страхів лікування у дантиста  наші фахівці легко руйнують. Про свою професію,  пацієнтів та перспективи нам розповів завідувач відділення Віктор Харченко.

Вікторе Геннадійовичу, чому Ви обрали саме стоматологію?

Якщо чесно, то колись в дитинстві мені невдало полікували зуби. Я подумав, як можна лікувати і так погано робити? Привели мене в поліклініку, поставили пломбу, а вона через півгодини випала. Я подумав, якби я був стоматологом, я б таке в житті не ставив.

Чим подобається професія?

Подобається дарувати людям усмішку. Те, що одразу бачиш свій результат, людина приходить з якимось недоліком в порожнині рота, і після твоєї роботи відразу є якийсь плюс, пацієнт йде вже задоволений.

Пам’ятаєте свій перший робочий день і першого пацієнта в Центрі?

Першого пацієнта не пам’ятаю, перший в мене був первинний огляд. Трохи хвилювався, як і всі. З третього курсу я працював по професії, і це надавало впевненості.

Чому вирішили працювати саме тут?

Головною причиною є інтернатура. Хотів спробувати себе саме тут, набратися необхідного досвіду. У підсумку, мені сподобалося і так вийшло.

Приємно, що ти можеш допомагати ветеранам, адже у госпіталю важлива місія всеукраїнського рівня. Тут у реальних речах проявляється повага та вдячність тим, хто захищав і продовжує захищати свою країну.

Ви очолюєте стоматологічне відділення вже майже рік. Яких результатів вдалося досягти за цей час?

За рік відділення почало працювати злагодженіше, віддаємося роботі максимально. У нас багато складних пацієнтів у тому плані, що хлопці з АТО вимагають більше уваги, через це складніше.

Що стосується матеріалів, в принципі, у нас одні з кращих матеріалів, працюємо на даний момент максимально найостаннішим. Але, звичайно, ортопедичний прийом трошки важче, тому що конструкції хочуть красиві, але обладнання у нас на цей рахунок ще трошки «кульгає».

Ви належите до тих лікарів, хто прагне постійного розвитку в своїй професії.

Успіх відділення починається з фахівців, не відділення процвітає, а в першу чергу фахівець. Тому намагаюся їздити на курси, підвищувати свої навички, здібності, дивлюся, вчуся.

Розкажіть якийсь цікавий випадок з практики.

У нас кожен випадок завжди цікавий та по-своєму унікальний.

Що стосується учасників АТО, вони завжди приходять з деяким острахом. Потім навіть ті бійці, які приїжджають з 2014 року, приходять сюди як друзі, не бояться нас вже, відразу заходять, дзвонять, консультуються.

Адже ситуація зі стоматологічним здоров’ям серед учасників АТО дуже показова. 95% з них потребують лікування зубів, 52% — їх видалення, а 8% взагалі носять знімні протези.

Наша мета – подружити їх з професією стоматолога, зробити, щоб не було боляче. Для цього і замовляємо і інсулінові голки, і маленькі карпові голки, краще навіть зробити анестезію, щоб не було боляче.

Яким бачите відділення через три роки?

Вже за рік роботи є перспектива. Добре, що почали закуповувати класні матеріали, вибираємо найкраще, найякісніше, те, що довше служить, довше може працювати, сучасніше, краще, швидше.

А через три роки сподіваємося оновити наше обладнання, щоб нашим пацієнтам надавати найсучаснішу стоматологічну допомогу. Розраховуємо на підтримку держави в цьому напрямку.

Взагалі у нашому відділенні чудовий колектив, який надихає працювати. Основна частина колективу – молодь. В нас склалися свої колективні традиції, що свідчить про згуртованість команди.

Яка Ваша універсальна порада пацієнту?

Чистити зуби, ходити до лікаря, кожні півроку обов’язково показуватися. Профілактика – найкраще, дешевше, ніж потім лікувати. Краще попередити, потім виходить дорожче і з більшими моральними переживаннями.

Бесіду вела Дарія Кривошея

Віктор Бондаренко, учасник АТО:

«Я звернувся до стоматолога, мені дуже сподобався персонал – ввічливі, охайні, дуже добре до нас ставляться, розуміють. Зробили мені зуб дуже акуратно, я навіть не очікував, що такі професіонали працюють в закладі державного типу. Я задоволений, це професіонали своєї справи. Зробили якісно, добре, швидко, – молодці. Для бійців взагалі важлива допомога стоматологів, адже здорові зуби – одна зі складових здорового життя для кожного, а для бійців у першу чергу, тому що у бойових умовах змінювалися вода, харчування, додавався ряд негативних факторів. Тож лікування зубів для нас має бути на чільному місці. Зубні лікарі повинні бути присутніми, ремонтувати, пломбувати, лікувати, ставити… Тут ми все це отримуємо в комплексі. Я був приємно здивований, потрапивши до стоматолога».

Залишити коментар