Вперше у центрі – іпотерапія для учасників АТО

Впоратися з наслідками війни учасникам АТО допомагали коні.

Минулої п’ятниці  пацієнти та працівники госпіталю спостерігали чудову картину – нікого не залишила байдужим кінна бричка у супроводі народної української музики на затишних алеях центру. Кожен охочий міг прокатитися та отримати справжній заряд позитиву! Чудовий подарунок для ветеранів організував голова громадської організації «Доброчинність – інвалідам», власник туристичного комплексу «Стара Гребля» Андрій Черновський.

Хоча головною метою візиту стало навіть не це. Андрій Йосипович завітав з красунями-кіньми для благородної мети – провести сеанс іпотерапії для учасників АТО/ООС. У себе вдома ці коні допомагають діткам з ДЦП.

І крім того, ще й знімаються в кіно, обидві красуні знімалися у популярному вітчизняному кіносеріалі «Кріпосна».

Учасники АТО/ООС отримали змогу проїхатись верхи на коні, отримати позитивний вплив від спілкування з цими дивовижними тваринами.

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» — кінь) — метод лікування, заснований на взаємодії людини з конем та адаптований до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

Про сприятливий вплив верхової їзди на хворих і поранених свідчать ще записи у працях античних медиків і лікарів Середньовіччя.

Діапазон захворювань, за яких забезпечується швидше й повне, ніж при традиційному лікуванні, видужання або стійке поліпшення стану хворого, надзвичайно широкий.

Ефективно лікуються іпотерапією хвороби і травми опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання. Іпотерапія рекомендована пацієнтам із неврологічними порушеннями різної етіології, розсіяним склерозом. Лікування верхи дуже ефективне при наслідках поліомієліту, сколіозах і остеохондрозах.

Позитивний вплив іпотерапії на здоров’я людини виявляється завдяки тому, що їзда верхи вимагає постійного тренування базових рефлексів, що передбачають відповідну участь м’язів тіла, а це відіграє велику роль у лікуванні пацієнтів, які страждають на порушення функцій опорно-рухової системи і системи керування рухами.

Справа в тому, що метод іпотерапії ґрунтується на двох факторах – біомеханічному та психоемоційному. Біомеханіч-ний – один із найсильніших у фізичній реабілітації. Верхи на коні тіло весь час працює, адже потрібно постійно утримувати баланс, здійснюючи мікрорухи. Тому їзда верхи покращує координацію та концентрацію людини, стимулює відтік венозної крові від головного мозку. Важко переоцінити і психоемоційний фактор – поліпшення адаптивних функцій, подолання стресу, зменшення дратування, врівноваження нервової системи.

Особливо результативною іпотерапія виявилася у реабілітаційній практиці з дітьми, які страждають на дитячий церебральний параліч, ранній дитячий аутизм.

У госпіталі перше знайомство з цим чудовим методом реабілітації відбулося завдяки тісній співпраці та ініціативі  Андрія Черновського та директора центру Юрія Гріненка. Сподіваємося, найближчим часом завдяки цій співпраці іпотерапію в нашому закладі вдасться запровадити на постійній основі з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Цю ініціативу з радістю підтримують і психологи центру. За їх словами, ця практика дає чудові результати по всьому світу і просто має бути присутня в реабілітації учасників АТО.

Щиро вдячні за таку чудову ініціативу!

Іван, учасник АТО, пацієнт центру:

«Враження – просто супер! Коні – це дуже добре, вони справді лікують. Мені сподобалося. Безумовно, цю практику потрібно продовжувати, щоб кожен із наших побратимів зміг відчути цей позитивний вплив від спілкування з кіньми».

Related Posts

Залишити коментар