В МОЗ відбулася нарада з керівниками госпіталів ветеранів війни

Днями в Міністерстві охорони здоров’я України відбулася нарада щодо запровадження комплексної моделі розвитку фізичної та реабілітаційної медицини і психологічної допомоги в Україні згідно сучасних європейських стандартів.

У нараді взяли участь в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державної адміністрацій, керівники госпіталів ветеранів війни і спеціалізованих санаторіїв МОЗ України та ін.

«Ми будуємо цілісну систему реабілітаційних послуг, яка буде покривати всі фази та рівні надання допомоги. Адже зараз реабілітаційні послуги недоступні багатьом людям, які їх потребують», – зазначив Володимир Голик, головний позаштатний реабілітолог МОЗ України.

У своєму виступі директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни Юрій Гріненко розповів про стан організації процесу реабілітації демобілізованих учасників АТО в системі госпіталів ветеранів війни.

«Реабілітація військовослужбовців та демобілізованих є пріоритетним питаннями держави. За ці роки в державі напрацьована та створена законодавча і нормативна база. В госпіталях проводиться комплексна реабілітація, яка включає медичну, фізичну та психологічну», – сказав Юрій Гріненко.

Також Юрій Олександрович детально зупинився на останніх здобутках мережі госпіталів ветеранів війни:

«Величезна потреба в реабілітації воїнів АТО сприяла розвитку цілого ряду позитивних процесів в мережі госпіталів ветеранів війни, зокрема:

—           Відкрито обласний госпіталь ветеранів війни в Івано-Франківській області на 75 ліжок (50 ліжок терапевтичного та 25 хірургічного профілю);

—           Створено центри медико-психологічної та психосоціальної реабілітації в таких госпіталях: Кіровоградський, Волинський, Дніпропетровський, Черкаський, Чернігівський, Рівненський, Миколаївський, Полтавський обласний,  Полтавський (м.Кременчук);

—           Створено нові відділення (УДМСЦВВ – відділення  медико-психологічної реабілітації на 30 ліжок та неврологічне відділення відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами центральної та  периферичної нервової системи і опорно-рухового апарату та на 35 ліжок, Харківський – спеціалізоване відділення реабілітації хворих ортопедо-травматологічного та неврологічного профілів,  Хмельницький – неврологічне відновного лікування),

—           Запроваджено відділення нейрореабілітації у  Львівському обласному та Київському міському госпіталях;

—           Проведено коригування штатних розписів госпіталів ветеранів війни із введенням додаткових посад  психологів, психіатрів та психотерапевтів (посади психологів укомплектовані в 20 госпіталях, психотерапевтів – в 11, психіатрів – в 10).

—           Придбано лікувально-діагностичне та реабілітаційне обладнання (Вінницький, Донецький (м.Святогірськ), Дніпропетровський, Закарпатський, Черкаський, Хмельницький, Тернопільський, Чернівецький, Рівненський, Миколаївський, Полтавський, Львівський, УДМСЦВВ).

—           Покращено матеріально-технічну базу  (Дніпропетровський, Донецький (м.Святогірськ), Житомирський, Київський міський, Сумський,  Закарпатський, Черкаський, Вінницький, Кіровоградський, Хмельницький).

—           Залучено до процесу реабілітації учасників АТО випускників вищих медичних навчальних закладів шляхом проходження ними практики та стажування в госпіталях».

Підбила підсумки наради заступник Міністра з питань європейської інтеграції Оксана Сивак: «Ми маємо певні зрушення у реабілітації, ми вже не змушені відправляти поранених бійців за кордон. Не варто зупинятися, завдання надати реабілітаційні послуги кожному, хто їх потребує».

Залишити коментар