Учасники АТО – за сімейне оздоровлення (+Відео)

З початком реабілітації учасників АТО в медико-соціальному центрі стає все більш актуальним питання сімейної реабілітації. Велика кількість учасників АТО висловлюють бажання пролікуватися у госпіталі разом з дружиною, адже наслідки війни відчуваються не лише самими бійцями, а й їх близькими, які в більшості випадків залишаються непоміченими державою.

Керівництво медико-соціального центру вже давно звертає увагу на необхідності поширення права на лікування в госпіталях ветеранів війни і на дружин учасників АТО. В планах директора центру Юрія Гріненка – реконструювати третій лікувальний корпус госпіталю спеціально під потреби учасників АТО, і в тому числі організувати відділення, в якому вони зможуть лікуватися разом з дружинами.

На момент публікації цього матеріалу у центрі на лікуванні знаходяться п’ять подружніх пар, до того ж одне подружжя з дитиною. Щоб глибше зрозуміти суть проблеми, ми поспілкувалися з сім’ями захисників.

Олександр та Олена Пилипчуки

Олександр та Олена з Херсонської області, обоє учасники бойових дій. Свого часу Олександр допомагав Олені вступити до лав Збройних сил, а через деякий час вони одружилися. Зараз разом виховують донечку Ніколь, якій скоро виповниться два роки. На лікування приїхали разом з малечею.

Олександр: На відміну від своєї сім’ї, я вже тут не вперше. Приїжджав ще в серпні минулого року, пройшов обстеження, мене направили на операцію в інститут нейрохірургії, після чого знов приїхав в госпіталь на післяопераційну реабілітацію. Руку відновили майже повністю.

Олена: Так, рука стала набагато краще, ніж до того. Я дуже вдячна за професійну допомогу та чудове відношення лікарів.

Олександр: Про цей госпіталь можемо сказати тільки хороше.

Олена: Так, такого ніде немає, як тут.

Олександр: Коли приходиш у лікарню у Великій Олександрівці (Херсонська обл. – прим. ред.), на тебе дивляться як на дурачка, навіщо ти сюди прийшов? Ліків не видають, прикриваючись постановами Кабміну за 90-ті роки. В херсонському обласному госпіталі лікують, але там немає такої якості лікування та уваги персоналу.

Олена: Нам тут дуже подобається, і дитині теж. Процедури проходимо по-черзі, донечка залишається то з мамою, то з татом. Спочатку тато проходить процедури, потім – мама.

Які ваші враження від лікування з сім’єю?

Олександр: Дуже хороші, нас прекрасно прийняв медперсонал, чудове відношення, ми вдячні директору центру та волонтерам.

Олена: Чесно кажучи, я дуже задоволена, що ми сюди приїхали. Нас дуже тепло тут зустріли. Я хочу, щоб всі хлопці з дружинами та дітками мали змогу сюди приїхати, полікуватися та відпочити.

Олександр: Після війни в родинах насправді дуже багато проблем. Нас після війни лікують, а дружини, які нас чекали, разом з нами все переживали, не отримують належного лікування та уваги від держави.

Тим більше, з сім’єю лікуватися набагато краще. Без сім’ї дуже скучаєш, переживаєш за них. Тим більше, знаєш, що у дружини теж багато проблем зі здоров’ям. Вдома фінансово не має можливості забезпечити належне лікування, а тут повноцінна реабілітація для нас обох. Сама атмосфера, природа, дуже подобається дружині.

Олена: Так, з першого моменту, як я опинилася на території госпіталю, я відразу сказала: «Мені тут подобається». Тут дуже свіже повітря, тиша та спокій. Вже саме відношення до нас сприяє чудовому самопочуттю, відчувається, що за нас переживають. Тут нас поважають, дивляться як на сім’ю захисника Вітчизни. Я за цю атмосферу дуже вдячна всім:  медперсоналу та адміністрації.

Володимир і Олена Полупан

Володимир та Олена родом із Харкова, разом вже 30 років. Обоє лікарі, познайомилися в медичному інституті і з того часу не розлучаються. За винятком чотирьох років, коли Володимир був у зоні АТО. Разом виховали двох дітей, які також обрали професію лікаря.

Володимир: Я тут вперше, але дійсно дуже приємно, нас комфортно розмістили, потужний комплекс лікування, багато відділень. Дуже потужне відділення для реабілітації, це я як лікар можу сказати. Багато цікавого, організовані екскурсії по музеях Переяслава, по історичних пам’ятках, працює клуб, дуже приємне місце розташування – ліс, чисте повітря. Дуже добре, мені подобається!

Олена: Все це сприяє повному видужанню, не тільки фізичному, а й психологічному. І дуже добре, що є можливість перебувати разом чоловіку і дружині, бо посттравматичний синдром не тільки у тих людей, які були на війні, а й у їх родичів, які залишалися в тилу, це травма і для дітей, і для жінок, і для батьків. А тут сім’я ніби знову єднається.

Володимир: Перш за все, є можливість за довгі роки знову повноцінно поспілкуватися. Дуже подобається персонал, дуже ввічливі та доброзичливі люди, атмосфера дуже-дуже добра.

Олена: Ми дуже вдячні, думаємо, ми тут вперше, але не востаннє (посміхаються).

Володимир: Було б дуже добре, якби таке сімейне лікування запровадили на державному рівні на постійній основі. Це дійсно сприяє одужанню обох членів сім’ї.

Олена: І покращенню їхнього спілкування, звикання. Ми разом не були майже чотири роки. Безумовно, проходили якісь зміни у психологічному стані як одного, так і другого з подружжя. Тому зараз є звикання, щось з’явилось нове, тому це має важливе значення для подальшого життя.  Я думаю, це буде сприяти більш спокійному входженню в спільне життя.

Євген Галочкін та Оксана Герасименко

Для Євгена та Оксани госпіталь має особливе значення, адже познайомилися вони саме тут півроку тому. Тепер приїздять на лікування вже разом.

Євген: Це один лікувальний заклад, в якому можна отак сім’єю оздоровитися. Тут нам подобається все: відношення, лікування, умови…

Оксана: Харчування, природа, свіже повітря…

Євген: Все віддалено від міста, немає того сумбуру. Рекомендуємо!

Оксана: Лікування згідно наших діагнозів, повноцінне та ефективне. Відчувається його позитивний вплив, в комплексі з процедурами – дуже хороший ефект.

Євген: Індивідуально підібрані під кожного процедури. Відчувається позитивна динаміка.

Оксана: Дуже хороше доброзичливе ставлення, що також дуже важливо. Ми вже були в інших госпіталях та лікувальних закладах, там ставлення прохолодно-нейтральне. А тут за нас дуже переживають, турбуються, щоб нам все сподобалося, щоб ми приїжджали ще.

Євген: Швидше за все, в цьому є заслуга керівного складу госпіталя. Відразу видно, що всі спеціалісти на своєму місці.

Оксана: Півроку тому ми лікувалися по-одному, разом набагато краще. Це і підтримка, разом ходимо на процедури, разом капаємось.

Євген: Все ж таки разом є разом. У нас спільні особисті речі, спільний холодильник, дуже зручно.

Оксана: Так, сімейне оздоровлення – це дуже класно. Перебування разом позитивно впливає на відносини. Ми разом ходимо на рибалку, на прогулянки, в кіно. Весь вільний час ми проводимо разом, не потрібно шукати ще якихось компаній.

Віктор і Тетяна Сморогови

Віктор та Тетяна родом із Луганської області. Разом виховують сина.

Тетяна: Тут нас все влаштовує, проходимо все лікування, яке призначають, абсолютно всі процедури. Лікування адекватне, правильна діагностика, ми багато гуляємо, тут дуже хороший ліс. Щодня ходили на Дніпро, дуже вражені. Я відчуваю покращення, у чоловіка теж перестали боліти руки, зменшилися головні болі. Ми задоволені, дуже вдячні. Велика перевага, що ми можемо знаходитися тут разом, це великий плюс.

Віктор: Так, удвох набагато легше. Ми звикли одне до одного, немає чужих людей, ми ж рідні. Порівняйте – або з чужими людьми жити, або одне з одним. Лікування вдвох позитивно впливає на відносини в сім’ї, ми ж відпочиваємо зараз від усього, чисто удвох, робота за бортом… За дитину переживаємо, звісно. Він від нас відпочиває, і ми від нього відпочиваємо. Звичайно, вдвох краще.

Ірина Мудрик, медична сестра неврологічного відділення відновного лікування:

«Працюючи з учасниками АТО впродовж п’яти років, ми набули досвіду роботи з ними. Спілкуючись з пацієнтами кожен день, ми знаємо, що багато з них розлучилися, тому що дружини не витримують перепадів настрою чоловіків, нападів агресії, гніву, дипресій, їх психологічної напруги. 

Останнім часом до нас у центр ветерани все частіше приїздять на лікування зі своїми дружинами. На мій погляд, це чудово, адже це позитивно впливає на фізичне та психологічне оздоровлення обох членів сім’ї. У нас у центрі крім медикаментозного лікування, фізичної та психологічної реабілітації, є чудова природа, місця для відпочинку, прогулянок по парку, біля озера… Я впевнена, що така реабілітація позитивно вплине на зміцнення та оздоровлення сімей учасників АТО.»

Ігор Білоус, учасник АТО:

«Я на фронті був два роки. Вже вдруге лікуюся у цьому госпіталі, тут добрі лікарі, персонал дуже добре ставиться до нас. Було б дуже добре, щоб я міг пролікувати тут і свою жінку, все-таки вона цього заслужила. Вона два роки чекала мене, переживала, і теж собі болячок заробила, тому що всі болячки починаються з нервів. Це б зміцнювало сім’ї, і взагалі була б дуже чудова підтримка для сімей учасників АТО.»  

Related Posts

Залишити коментар