Учасники АТО відвідали музей під відкритим небом

Минулої суботи воїни АТО, що проходять реабілітацію в медико-соціальному центрі, відвідали екскурсію Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, або так званим музеєм під відкритим небом.

Бійці отримали можливість на власні очі побачити як українське село Середньої Наддніпрянщини кінця ХІХ — початку ХХ століть, так і будівлі та стоянки від часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі.

Більш ніж за дві години екскурсії захисники побачили найдавнішу монументальну кам’яну скульптуру, житло ХІ століття, фрагмент стоянки пізнього палеоліту, половецьке святилище кінця ХІІ — початку ХІІІ століття, житлово-господарський комплекс Х століття, а також церкви, двори та громадські будівлі ХVІ-XIX століть. Серед них – церква Покрови Пресвятої Богородиці, церква Іоана Богослова, церква св. Георгія, двір священика, столяра, ткача, гребінника, заможного селянина, шинок, козацька залога ХVІІ століття та ін.

Також завітали у тематичні музеї – музей народного сухопутного транспорту Середньої Наддніпрянщини, музей хліба, музей історії Української Православної Церкви. Наостанок при виході з території музею – кава від волонтерів.

Поверталися до госпіталю бійці злегка втомлені, та щасливі. Адже музей під відкритим небом дивним чином зберіг справжній дух українського села та самого українства. Бійці висловлюють вдячність керівництву Центру за організацію екскурсії.

Залишити коментар