Учасник АТО Валерій: «У нас в Україні мало таких закладів, де приймають учасників бойових дій з такою радістю»

Кожного дня до Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни приїждають десятки захисників. Учасників АТО у стінах закладу об’єднують спільні спогади, схожі пройдені шляхи та спільне прагнення повернути втрачене в зоні бойових дій здоров’я. І над останнім щодня наполегливо працює великий колектив госпіталю, доказом чого є тисячі демобілізованих бійців, яким відчутно допоміг медико-соціальний центр. Для нас важлива думка наших пацієнтів, і сьогодні своїми враженнями про заклад поділився Валерій – учасник АТО, громадський діяч та приватний підприємець з недалекого міста Бориспіль.

Валерію, Ви вперше проходите реабілітацію в цьому госпіталі?

Так, у мене тут лікувалося багато друзів, моїх бойових товаришів. І всі мені розповідали про цей заклад, але за 2 роки після демобілізації я перший раз тут. Мій брат теж тут був уже тричі, казав, що хороший госпіталь, дійсно допомагають. Коли в мене з’явилося трошечки часу, приїхав. В принципі, задоволений, чесно скажу. Все так, як і розповідали, приємно здивований госпіталем і безпосередньо персоналом.

Наскільки для Вас важлива на даному етапі реабілітація?

У мене 2 роки не було ніякої реабілітації, у мене постійний тиск, і періодично бувають нервові зриви. Тому відпочинок потрібен, тим паче, що я працюю з людьми.

Чи задоволені Ви якістю лікування у госпіталі?

Якістю лікування задоволений. У нас в Україні мало таких закладів, де приймають учасників бойових дій з такою радістю. Якщо говорити про сам процес лікування, то тут це роблять дійсно якісно. Медичні препарати в достатній кількості, системно назначаються лікарем, до кожного індивідуальний підхід. Крім того, тут кожен може відновитися психологічно – попрацювати з кваліфікованими психологами, покращити свою фізичну форму в тренажерній залі… В комплексі це дає відчутний результат, і 24 дні реабілітації проходять з великою користю.

Серед позитивних сторін закладу те, що ніхто не нав’язує свою думку. Наприклад, зазвичай психологи намагаються лізти в голову, щось розказати, нав’язати своє. Тут цього немає. Атмосфера дійсно хороша, мені подобається.

А що Вам тут сподобалося найбільше?

Найбільше сподобалась ванна – перлинна ванна, з бульбашками (посміхається). Дуже класно, розслабляє, це надовго запам’ятається. А взагалі, мені здається літом тут буде набагато красивіше. Але в мене так виходить, що тільки зараз є час приділити увагу своєму здоров’ю. Далі піде робота, потрібно працювати і відпочивати вже не буде коли.

Тут можна відпочити думками: не потрібно нічого робити, ні за що думати, мозок відпочиває. Можна розслабитись, пограти в теніс, поспілкуватися з хлопцями з інших підрозділів, з інших бригад. Це свого роду теж психологічний відпочинок – спілкування зі своїми бойовими товаришами. І атмосфера закладу якраз цьому сприяє.

Що б Ви побажали побратимам, які ще тут не були? 

Знайдіть час і приїдьте відпочиньте. Це я всім раджу. І мені всі радили: «Валєра, давай, їдь лікуйся. Циблі – добре, Циблі – круто. Там зможуть  допомогти». А я говорив, що не маю зараз часу, потрібно на роботу, далі вирішувати питання. Але абсолютно всім кажу: хлопці, приїжджайте, зустрінуть, проведете гарно час, і головне – зможете реабілітуватися.

Бесіду вела Дарія ПІДГОРОДСЬКА 

Related Posts

Залишити коментар