У медико-соціальному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У щиру вдячність нашим ветеранам війни за величезний бойовий і трудовий подвиг заради миру і майбутнього нащадків – 5 травня в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З цієї нагоди до госпіталю завітали гості з Міністерства охорони здоров’я України: заступник директора медичного департаменту МОЗ, начальник управління медико-соціальної допомоги населенню Микола Крентовський, головні спеціалісти управління медико-соціальної допомоги населенню Кароліна Інгінова та Андрій Кучма. Перед початком заходу гості ознайомилися з роботою госпіталю та відвідали учасників АТО, які проходять реабілітацію в Центрі.

Урочиста частина відкрилася молитвою за Україну, яку звершив священник Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Іван Мирутенко. Усіх загиблих героїв помянули хвилиною мовчання.

 

Зі словами великої вдячності воїнам за неабиякий героїзм у захисті мирного життя всієї Європи виступили заступник директора медичного департаменту МОЗ Микола Крентовський, заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Любов Онопрієнко та перший заступник міського голови Переяслав-Хмельницької міської ради Григорій Карнаух.

З вітальним словом звернулися до всіх присутніх і самі воїни – один із орденоносних творців нашого героїчного минулого, ветеран Другої світової війни, який до 1950 року служив у Румунії, Чехословаччині та Угорщині і неодноразово лікувався у Центрі, Віталій Олексійович Афанасьєв та сучасний доблесний захисник незалежної України, учасник АТО, який пройшов бої за Дебальцево та Донецький аеропорт, Андрій Сироїд.

Привітав наших шановних ветеранів та всіх присутніх з величним святом перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і директор медико-соціального центру, заслужений лікар України Юрій Гріненко.

«Друга світова війна охопила всю земну кулю, забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе. Для Європи, як і для всього Нового Світу, це було жахливе потрясіння. Це була величезна трагедія і для України. Але як би важко не було, наші батьки, діди та прадіди зуміли вистояти і відвоювати переможний мир для рідної землі. Сьогодні у нашій залі присутні усі покоління наших доблесних воїнів, мужніх героїв, які в різні часи, жертвуючи власним життям, захищали свою Батьківщину та її народ. Саме таке єднання є проявом спадкоємності традицій та консолідації суспільства навколо ідеї захисту України», — зазначив Юрій Олександрович.

У залі були присутні декілька поколінь героїчних українських воїнів. Серед них найстарший – 95-річний учасник Сталінградської битви з Луганщини Семен Ігнатійович Коркачов, а наймолодший – 24-річний учасник АТО першої хвилі мобілізації Леонід Дерюжко з Миколаєва.

Цього дня у подарунок ветеранам – концерт Національного президентського оркестру. Кожний присутній зміг насолодитися неперевершеним звучанням оркестру у супроводі солістів Вікторії Осадчук, заслуженої артистки України Ірини Кулик, Сергія Гурця, Ірини Зябченко та ін. Здіймаючи хвилю овацій, завершив концертну програму Народний артист України Володимир Засухін.

Наступного дня урочистості продовжились тематичною екскурсією до переяславського музею-діорами «Битва за Дніпро» та відкриттям фотовиставки Миколи Миколайовича Коваленка «Шляхами наших батьків», присвяченої ветеранам. Також 6 травня відбувся концерт гурту «Ерідон» (керівник – Микола Гриценко), утворений при компанії «Євросем».

8 травня з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення до госпіталю завітали артисти переяславського Районного будинку культури з концертом-реквіємом «Незгасимий вогонь пам’яті». Висловлюємо вдячність організатору концерту в.о. начальника відділу культури Переяслав-Хмельницької РДА Анні Скляренко та художньому керівнику Миколі Гриценку.

9 травня у медико-соціальному центрі відбувся святковий концерт «Пишаємося Перемогою». Ветеранів зі сцени вітали циблівський зразковий танцювальний колектив «Ластівка» під художнім керівництвом Надії Володимирівни Данько, хор «Дніпрові Хвилі» під художнім керівництвом Миколи Олександровича Козачука, місцеві артисти Микола Кривошея, Ірина Кушнір, пацієнти Центру та ін.

Вже стала традицією в цей день – святкова фотосесія з ветеранами Другої світової війни, воїнами-інтернаціоналістами та учасниками АТО.

Ці травневі дні були щедро насичені радістю і смутком, щирими словами вдячності ветеранам за їх неоціненний подвиг, теплом та зустрічами друзів.

Сердечно дякуємо нашим ветеранам, що відстояли мир у далекому 1945-му! Молимо Бога і про нашу сучасну Перемогу, Перемогу незалежної України!

Related Posts

Залишити коментар