У Центрі проведено курси з масажу в рамках соціальної реабілітації бійців АТО

dsc06275-00116 грудня в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни стартував проект Міжрегіонального навчального центру масажних технологій Харківської державної академії фізичної культури «Мобільні курси масажу» для учасників АТО. Презентував курс та представив бійцям керівника проекту доктор медичних наук, Заслужений лікар України, завідувач центру Київської обласної клінічної лікарні Михайло Матяш.

Проект «Мобільні курси масажу» є винятковим в Україні і є елементом професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Завдяки цьому проекту бійці отримують безкоштовну можливість кваліфікованого навчання на спеціалізованих курсах професії масажиста з наданням офіційного документа про отриманий фах з різних видів масажу. У проекті взяли участь одинадцятеро бійців АТО.

Розробив та впровадив нову авторську методику праце терапії в реабілітації та спеціалізованої професійної перепідготовки учасників АТО професор кафедри фізичної реабілітації і рекреації Харківської державної академії фізичної культури, директор Міжрегіонального навчального центру масажних технологій Денис Підкопай.

При нагоді Денис Олегович прокоментував проект:

xnxxtt0_qak«Ініціатива проведення курсів виникла при зустрічі з керівництвом вашого Центру. У 2014 році у нас був створений Міжрегіональний навчальний центр масажних технологій при Академії фізичної культури, створив його Кабінет міністрів, в тому числі і для роботи з воїнами АТО. У нас був проект – мобільні курси масажу, який повинен був стати всеукраїнським. Ми повинні були їздити по всій країні з цими курсами і навчати найближчих родичів бійців і самих воїнів АТО прийомів масажу з видачею диплома. Але в силу ряду причин нічого не вийшло.

А Юрій Олександрович Гріненко запропонував зробити цей проект на базі вашого Центру, чим дуже нам допоміг. Тому це перший в Україні такий проект, ніхто його не робив раніше, більш того, такий проект не робиться в Європі, наскільки я знаю, навіть в світі він досить рідкісний.

Як правило, в усьому світі інваліди отримують достатнє грошове забезпечення і працюють за бажанням. А у нас вони змушені працювати, бо треба годувати сім’ю. Тому цей проект став таким незвичайним і потрібним, судячи з відгуків.

За результатами роботи у нас пройшло навчання 11 курсантів – хлопці з різними травмами, різного віку, є й молоді хлопці, на яких, в принципі, орієнтувалася програма. Дивно, що і люди середнього віку підключилися до цієї програми, виявилося, що це їм теж цікаво і потрібно, і вони планують займатися масажем в сім’ї, серед родичів, і, якщо вийде, займатися цим професійно і таким чином допомагати сімейному бюджету.

dsc07642-001У мене своя авторська методика, я 22 роки навчаю людей масажу, практиці навчив вже близько 10 тисяч студентів, тому напрацювання по навчанню, безумовно, є. І є авторські методики, які дозволяють, щільно працюючи, грамотно розклавши дидактичний матеріал, педагогічну складову, досягти кращого запам’ятовування і засвоєння. Ми ущільнюємо графік, а завдяки новим методикам матеріал засвоюється досить добре. Тому результатом своєї роботи я задоволений, я його бачу. Тут досить подивитися на хлопців, як вони працюють за цей час.

Звичайно, вони не займаються лікувальним масажем, ми не плануємо робити з них лікарів за такий короткий проміжок, але масаж на побутовому рівні, на рівні масажу оздоровчого, спортивного, банного – ось ці напрацювання вони засвоять в досить повному обсязі для того, щоб дійсно продуктивно працювати.

головне – почати. Ми готуємо фахівця на початковому етапі, а далі – вже саморозвиток, самонавчання, практика призведе до того, що фахівець поглибить свої знання настільки, що він дійсно стане повноцінним фахівцем.

dsc06280Хочу сказати, що мене зустріли дуже добре в Центрі, безумовно, надавали всіляку підтримку, я ділився знаннями, досвідом, ми проводили ряд занять для співробітників відділення фізичної реабілітації, у вигляді семінарів ми обговорювали нагальні проблеми фізичної реабілітації, з’ясовували особливості різних методик. Загалом, дуже плідно проходить ця співпраця, я дуже задоволений ситуацією, що склалася.

Хочеться відзначити активну позицію і професійність адміністрації Центру. Сподіваюся, що наші починання будуть реалізовуватися і приносити користь як для нашого суспільства, так і конкретним людям, які, захищаючи нашу країну, трошки зіпсували своє здоров’я. Тому є перспективи подальшої співпраці, якщо буде підтримка з боку високого керівництва, то, я думаю, ми доб’ємося хороших результатів».

dsc07839Роман Кудря, учасник АТО:

«Чому я вирішив піти на курси масажу? По-перше тому, що вони з’явилися. По-друге, це якась перспектива для того, щоб чимось зайнятися, після демобілізації спробувати себе в чомусь новому. По-третє, нам спочатку обіцяли, що для нас це буде як елемент психологічного впливу. Це приносить свої результати, які повинні дати можливість розкріпоститися, психологічне розвантаження. Планую і далі розвиватися в цьому напрямку, відкриюся як підприємець і будемо працювати».

Related Posts

Залишити коментар