У Центрі працює виставка, присвячена війні на Донбасі

15 листопада в будинку культури центру відбулося відкриття виставки української художниці Лесі Тищенко. Це вже 61-а виставка художниці, присвячена війні на Донбасі.

Художниця Леся Тищенко родом із Луганської області. Вона малює війну на сході, яку переживає разом зі своєю країною. У художниці вже близько тридцяти картин на воєнну тему. Роботи Лесі Миколаївни знаходяться в приватних колекціях в Швейцарії, США, Австрії та Туреччині.

Впродовж зустрічі Леся Тищенко розповіла вражаючі історії створення полотен та подарувала учасникам АТО їхні портрети. Під час лікування в центрі художниця вже встигла намалювати 30-тьох героїв. У будинку культури центру виставка працюватиме до 27 листопада.

Після відкриття виставки ми поспілкувалися з Лесею Миколаївною.

Леся Миколаївна, сьогодні Ваша виставка представлена в медико-соціальному центрі. Які Ваші враження?

Я рада цій можливості, не дивлячись на те, що я потрапила в госпіталь з бронхітом, щоб підлікуватися. Дуже задоволена персоналом, ви використовуєте все, що є у вашому госпіталі, і в мене справи йдуть на покращення, я навіть можу посміхатися і виставляти роботи.

Дуже рада, що я побачила життя госпіталю зсередини. Це ж не кожному вдається – відчути дихання цих солдатів, пропустити через себе їхній біль. Намалювала 30 портретів і подарувала їм всім, вони так були раді! Кожен день я з ними говорила дуже відверто, вони мені як діти, у мене таких двоє синів. І, ви знаєте, вони багато чому мене навчили. Навіть ще раз переконатися в тому, що я на вірному шляху.

Як створювалася ця виставка?

З 2014 року я разом з Романом Солодким поїздила по всім українським селам на Донбасі, побувала в ліцеях, школах, інтернатах, показувала роботи, які несли в собі правду. Це фрагменти страшної правди, можна сказати. Я хоч і людина світла, люблю все красиве, люблю квіти, люблю дітей, люблю життя, люблю сприймати позитивні емоції, але гадаю, що право на таку виставку має кожна людина.

Дуже хочеться подякувати керівництву Центру за організацію. У вас дуже гарно, приймають людей, безкоштовно лікують, дають повністю можливість відчути себе людиною. І мене радує те, що такі заклади ще існують. Знаходячись тут, хотілося б, щоб державне керівництво підтримувало вас, ваші ідеї, у вас чудовий керівник Юрій Олександрович, який тримає все це в порядку – і корпуси, і територію, і персонал. Я гадаю, це варто уваги, ви молодці. Дякую за лікування, за ваше сприйняття, за можливість виставити тут роботи.

Це моя 61-а виставка, присвячена АТО, і це мене надихає, хочу писати надалі світле і гарне. Вірю в мир, у те, що буде все квітуче, і приїду до вас весною. Тільки не хворіти, а просто як творча людина зробити вам нову виставку (посміхається).

Щиро дякуємо Вам за чудову виставку!

Related Posts

Залишити коментар