Роман Піддубний, ветеран АТО: «Те, що робить госпіталь, для нас надзвичайно важливо»

«У цьому госпіталі я вперше, і мої враження лише хороші, тут дійсно класно. Чудове лікування, свіже повітря, спілкування – те що треба. Відчутна ефективність лікування, є різниця в порівнянні з іншими закладами, тим паче мені є з чим порівнювати. Я вже вчетверте проходжу реабілітацію за два роки після повернення з зони бойових дій.

Я ще з першої хвилі мобілізації, отримав контузію, і сюди приїхав так би мовити «на випередження», бо знаю, якщо вчасно не пролікуюся, буде гірше. Мені було й не так легко сюди потрапити, та нарешті потрапив. Адже якщо запустити, тоді набагато більше часу йде на відновлення.

У зв’язку зі станом свого здоров’я, тут для мене особливо важливі медична реабілітація та процедури, які я отримую з радістю. Моя думка, що водні процедури потрібно призначати всім, хто був на передовій, це дуже позитивно впливає на організм в цілому та заспокоює нервову систему.

Єдине, якщо торкнутися питання харчування, я б додав до раціону рибу. Як не крути, риба – це амінокислоти, яких нам не вистачає, жири, необхідні для судин.

Хоча, якщо порівнювати харчування з іншими закладами, то це «небо і земля». У госпіталі з цим набагато краще, ніж в інших.

Приємно вражає ставлення медперсоналу, атмосфера відділення, тут створені всі умови для покращення стану здоров’я бійців. І те, що робить госпіталь, для нас надзвичайно важливо.

Головне – бажання бійця, якщо у нього є бажання, то він доб’ється результату. І частіше виходити на свіже повітря. Особливо тим, хто приїжджає з міст, я сам з Києва і знаю, що таке кисневе голодування. Приїжджаю сюди, і все: природа, повітря…

Щодо психологічної реабілітації, то в цьому мені пощастило. Я художник у четвертому поколінні, тому арт-терапія є невід’ємною частиною мого життя. Правда, коли малюю, я починаю підвищувати планку і нервувати, а нервувати нам не можна. Хоча я роблю наброски… Якщо боєць хоче малювати, нехай малює. Я бачив людей, які раніше взагалі не малювали, а починали, і в них дуже непогано виходило. А бійці мають малювати все, що вони хочуть, енергія має виплескуватись.

В цілому, якщо оцінювати госпіталь за десятибальною шкалою, я б поставив би десятку з нескінченною кількістю плюсів (посміхається)».

Related Posts

Залишити коментар