Відділення медико-психологічної реабілітації

для демобілізованих учасників АТО

З пацієнтами проводяться групові і індивідуальні психотерапевтичні сесії. Відділення медико-психологічної реабілітації Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни розпочало свою діяльність з 1 листопада 2015 року.

У відділенні працюють лікар-психіатр, невролог, психологи, фізичні реабілітологи. Очолює відділення лікар вищої кваліфікаційної категорії Тетяна Яцун.

Структура захворюваності пацієнтів

  • у 18 % — посттравматичний стресовий розлад різного ступеню тяжкості;
  • у 12% — різні варіанти адаптаційних розладів;
  • у 33% — психічні розлади, обумовлені ушкодженням і дисфункцією головного мозку в результаті перенесених важких черепно-мозкових травм і внаслідок поєднаного ураження головного мозку.
  • у 17.5% — інші психічні порушення, а саме легка розумова відсталість, неврастенія, декомпенсація акцентуації особистісних рис, депресивні епізоди, тривожно – депресивні стани, що не є безпосереднім проявом розладів адаптації та інше.

Лікувально-реабілітаційний процес у відділенні здійснюється  за принципом мультидисциплінарної бригади, основними ланками якої  є лікар — психіатр, психолог, медична сестра, фізичний реабілітолог і молодша медична сестра.  У кожного з членів команди свої завдання, які об’єднані  єдиною метою, спрямованою на досягнення результату.

Психологічна робота проводиться в декількох напрямах, а саме:

  • діагностика основних проблем;
  • тісно орієнтовані методики опрацювання проблем,  релаксації і контролю над емоціями;
  • арт-терапевтична техніка, яка представлена ізо- , музикотерапією, ліпленням з різних матеріалів, плетенням з лози;
  • використовуються методи фізичної релаксації, правильного дихання,  методика ДПДГ,  КОУЧ заняття з формування цілей і шляхів їх досягнення.

Серед пацієнтів відділення   відмічається позитивна динаміка досягнутих результатів,  при цьому в них відсутній комплекс «пацієнта психіатричної лікарні», це дає їм змогу відчути себе повноцінним членом суспільства, зберегти сім’ї, повернутися до мирного життя.