Пульмонологічне відділення

Дихання – основа нашого існування, що з першим подихом супроводжує нас все життя. Для оздоровлення дихальної системи пацієнтів у Центрі функціонує пульмонологічне відділення.

Пульмонологічне відділення розгорнуто на 50 ліжках. Професійний та дружній колектив працює над удосконаленням медичної допомоги хворим з патологією легень з урахуванням поліморбідності пацієнтів, вікової категорії, реабілітації учасників АТО з пошкодженням грудної клітки та легень, різноманітної патології внутрішніх органів та легень.

Спеціалізовану допомогу з 2014 року очолює лікар-пульмонолог Ольга Миколаївна Чиркова, випускниця Луганського національного медичного університету 1994 року. Також у відділенні опікується здоров’ям пацієнтів представниця молодого покоління спеціалістів Центру – лікар-терапевт Інна Миколаєнко, яка у 2013 році закінчила Київський національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.

За рік у відділенні проліковано близько 800 пацієнтів. У пульмонологічному відділенні лікуються  хворі на БА, ХОЗЛ, хронічний бронхіт, дифузний пневмосклероз та інші. Ефективно використовуються сучасні фармакологічні лікувальні препарати, впроваджуються нові методи лікування з небулайзерної терапії. В лікувальній практиці широко застосовуються ЛФК, фізіотерапія та лікувальний масаж. Для максимально повного обстеження використовуються сучасні методи: КТ, спірометрія, рентгенологічне обстеження та ін.

Пульмонологічне відділення відкрито у 1976 році. Завідував відділенням з перших днів його роботи Петро Данилович Шульга. Значний внесок у становлення відділення зробили лікарі Віталій Антонович Півень, Віктор Антонович Крамаренко, Світлана Миколаївна Спасенко, Василь Семенович Коваль.