Письменник Сергій Сингаївський відвідав учасників АТО у госпіталі

14 січня у неврологічному відділенні відновного лікування відбулася зустріч бійців, що проходять реабілітацію в Центрі, з письменником Сергієм Сингаївським. Разом із Сергієм Петровичем привітати бійців із різдвяними святами завітали волонтер Світлана Розовик, Світлана Шевченко, Василь Гречка, шевченкознавець Римма Товкайло та її діти Ярина і Юрій.

Сергій Сингаївський презентував бійцям свою книгу «Дорога на Асмару». Роман заснований на реальних подіях, свідком яких автор став, будучи військовим перекладачем у 1984–1987 роках в Ефіопії під час війни за незалежність Еритреї.

Це історія кохання у далекій країні серед голоду та війни – війни, про яку, не зважаючи на пряму участь СРСР, нині майже ніхто не пам’ятає, і яка так нагадує те, що нині відбувається в Україні.

Учасниця гурту «ТаРута» Ярина Товкайло разом із братом Юрієм подарували бійцям невеличкий концерт. Ярина розповіла про різновиди сопілок та продемонструвала їх гру. На завершення зустрічі – спільне виконання колядок та народних пісень.

Як зазначає Римма Товкайло, «Всім запам’ятається тепла, дружня атмосфера, красива музика в хорошому виконанні, що органічно вписалася у зустріч з письменником, який співав і аплодував музикантам разом з бійцями, і було враження, якщо спостерігати збоку, що тут, у госпіталі, зустрілися давні і добрі друзі. Та й хіба могло бути інакше? – Книга жива, актуальна, дає духовні орієнтири й точку опори всім, кому це необхідно в розумінні себе, своєї країни, в усвідомленні смислу свого безкінечного перетворення.

Упродовж підготовки до зустрічі волонтери поширили три пачки книг «Дорога на Асмару» (по вісім примірників у кожній), ще вісім книг (четверта пачка) вже розподілені між потенційними читачами. Жодна з книг не потрапила у байдужі руки. Декілька примірників поїхали на передову в АТО, частина осіла в шпиталі; двом бійцям, які виписалися, довелося вислати книгу поштою додому».

«Я просто розчулений тією увагою, яку хлопці виказали моїй книжці. Я думаю, вони прочитають, дехто вже прочитав. Мені здалося, розповідь була цікавою, тому що тема книги перегукується з нинішньою ситуацією в країні. Хотілося б, щоб це закінчилося якнайшвидше, і ми отримали і свободу, і справжню незалежність, і головне – мир і спокій у своїй хаті», – зазначив письменник.

Related Posts

Залишити коментар