Оазис здоров’я ветеранів

Є на землі місця, що посилаються Самим Господом. Їх не так багато, але вони покликані виконувати велику і благородну справу, справу, від якої залежать та якої потребують багато життів. Одне з таких місць – Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, що на Київщині. Місцеві звикли називати його просто госпіталем.

Рішення про створення мережі госпіталів ветеранів війни було прийнято далекого 1975 року. І ця мережа успішно функціонує й сьогодні у всіх областях України: на сьогоднішній день в країні діють 30 таких госпіталів. Заклад, про який йде мова, ще в тому ж 1975-му було утворено як Республіканський госпіталь. У 1996 шпиталь отримує статус національного, і сьогодні це координаційний центр серед обласних госпіталів ветеранів війни.

Щороку в медико-соціальному центрі лікується 9 тисяч ветеранів з усіх куточків України, з початком бойових дій на Донбасі пацієнтами Центру стали і учасники АТО. Поява сучасних героїв викликала ряд суттєвих позитивних змін у роботі госпіталів ветеранів, але про все по порядку.

Приїжджаючи сюди, відразу кидається в очі затишна територія, розкинута на фоні прекрасної природи. З однієї сторони розкинулося поле, з інших сторін госпіталь оточує цілющий білоозерський ліс. На території закладу красиво і спокійно, насичене фітонцидами повітря, достатньо велика для прогулянок територія. Тут, серед затишшя алей, ялин, фруктових дерев та клумб розміщені чотири лікувальні корпуси Центру. Крім того, діють адміністративний корпус, будинок культури, харчоблок, котельня, майстерні та інші господарчі приміщення. Госпіталь неначе невеличке містечко з власною автономною інфраструктурою.

Медична допомога ветеранам та учасникам АТО надається у 12 стаціонарних відділеннях – кардіологічних, терапевтичних, неврологічних, психоневрологічному, хірургічному та пульмонологічному. Оснащені сучасним обладнанням відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії та операційний блок. У той же час до послуг пацієнтів параклінічні відділення   – функціональної діагностики, консультативно-діагностичне, стоматологічне, фізичної реабілітації, бальнеофізіотерапевтичне, рентгенологічних досліджень, центральне стерилізаційне, клініко-діагностична лабораторія.

Висококваліфіковані лікування та реабілітація стають можливими завдяки щоденній кропіткій праці 50 лікарів, серед яких 30 мають вищу категорію, та 210 медичних сестер. Крім цього працюють близько 200 співробітників молодшого медичного персоналу та близько 300 працівників інших служб, що забезпечують безперебійну роботу закладу. Один з незмінних стандартів роботи Центру – добре та чуйне ставлення персоналу до пацієнтів. Висока кваліфікація спеціалістів медико-соціального центру зуміла привнести дорогоцінну довіру, успіх та відчуття надійності для пацієнтів. Герої-захисники залишають позитивні відгуки про роботу закладу: більшість із них  висловлюють бажання ще неодноразово приїхати на реабілітацію до Центру.

Центр є клінічною базою кафедри терапії і геріатрії Державного навчально-методичного геріатричного центру НМАПО ім. П. Л. Шупика. На базі Центру щорічно проводять цикли тематичного удосконалення лікарів і медичних сестер. У Центрі вперше в бюджетній охороні здоров’я працюють фахівці з фізичної реабілітації. На базі закладу проводився тренінг фахівцями фізичної реабілітації з США з залученням інструкторів ЛФК з усіх регіонів України.

Безперечно, головна заслуга постійного розвитку госпіталю належить його керівнику – Заслуженому лікарю України Юрію Гріненку. Цьому закладу Юрій Олександрович присвятив все своє життя – у госпіталі він працює вже 38 років, з них 20 років займає посаду директора.   За цей час за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я Юрій Гріненко нагороджений багатьма державними відзнаками. Щодня до нього звертаються зі своїми бідами ветерани, і кожного Юрій Олександрович не залишає без належної уваги.

У листопаді 2014 року на реабілітацію до Центру потрапили перші учасники АТО.   З того часу завдання госпіталю – не залишити поза увагою медицини жодного бійця. За досить короткі терміни закладу вдалося стати провідним реабілітаційним центром в Україні для демобілізованих бійців АТО.

Одна з незмінних переваг Центру полягає в наданні комплексної реабілітації – крім усього спектру медичних послуг, бійці отримують фізичну та психологічну реабілітацію. Керівництву Центру вдалося сформувати чудові команди психологів та фахівців фізичної реабілітації. Останні, в свою чергу, працюють з сучасним обладнанням світового рівня, наданим Центру Трастовим фондом НАТО. Психологи також працюють за новими європейськими методиками.

Кожен учасник АТО може тут повністю оздоровитися та набратися сил. Цьому сприяють не тільки затишні палати з новими ліжками та телевізорами, але й сучасний тренажерний зал, тенісні столи, більярд, а влітку – спортивний та волейбольний майданчики. Багато бійців полюбляють рибалку – влітку біля озера – як один з найпопулярніших видів реабілітації.

Для старшого покоління пацієнтів – бібліотека, кіно, художня самодіяльність… Вечорами у теплу пору року не наслухатися чудового хорового співу ветеранів.

Тут створені всі умови, докладені всі зусилля для повноцінного відновлення пацієнтів – як у фізичному, так і моральному планах. Не дивно, що ветерани та учасники АТО повертаються сюди знов і знов із різних куточків України.

Говорити про госпіталь можна багато. Важко уявити, чим він став для тисяч і тисяч українських ветеранів, героїв минулих та сучасних бойових дій, які у свій час пожертвували заради країни та її людей найціннішим даром – власним здоров’ям. Для багатьох з нас це стало просто історією, але поглянувши в очі ветеранів, ти можеш тільки здогадуватися, що було пережито, пройдено, досягнуто важкою ціною…

І тепер, коли здоров’я лишається все менше, роки беруть своє, постійна нестабільність в державі вибиває землю з під ніг, вони з радістю приїжджають сюди, у свій улюблений «оазис» здоров’я,  де тепло зустрінуть лікарі та медсестри, нададуть потрібну медичну допомогу, вислухають та підтримають. Де дійсно піклуватимуться про твоє здоров’я, і ти це дійсно відчуєш наприкінці лікувального терміну.

Дарія Підгородська

Related Posts

Залишити коментар