«Кіборг» Віталій Неміренко: «Госпіталь повернув мене до активного життя»

image1Віталій Неміренко – демобілізований доброволець 93-ї окремої механізованої бригади. 46-річний працівник з ремонту телефонних ліній, проживаючи в Борисполі, ще за часів Майдану розумів, що не сидітиме склавши руки, а теж піде захищати Україну. Згадує, як ходив на мітинги з товаришами в столиці та в рідному місті.

З самого початку війни на Сході готував себе до того, що буде знаходитися під обстрілами ворожих снарядів та із нашими вояками пліч-о-пліч боротиметься за цілісність України.

Дбайлива дружина і люблячі діти не змогли зупинити чоловіка, адже дуже добре знають, що так просто Віталія не переконати. Потрапити до Збройних сил виявилося не легко, адже у проханні воювати солдату відмовляли двічі. Втім, влітку 2014 року йому таки вдалося призватися до лав Збройних сил України. А вже 4 жовтня 2014 року Віталія у складі 1-го батальйону 3-ї роти 93-ї ОМБр відправили в Донецький аеропорт, де він і отримав перше поранення.

– Пропав слух та стемніло в очах… В мене трапилась контузія, – пригадує боєць.

Віталій розповів, як впав серед мішків на вежі (біля нового терміналу). Терористи тоді вели вогонь по позиціях ЗС України крупнокаліберною артилерією. На щастя, після перебування в такому стані декілька днів, його врятували бійці 79-ї окремої аеромобільної бригади та направили на лікування до Дніпропетровського клінічного військового центру. Там лікарі наполягли, аби травмований лікувався 21 добу, але жага захищати державу пересилила бійця і він повернувся на передову.

12494753_436548863209416_768990319890990112_n28 грудня боєць знову потрапив до аеропорту. Йому з товаришами по службі вдруге вдалося увійти до нового терміналу. Але там чоловіка зустрів ворожий снаряд…

– Мені перебило ліву руку. Після неодноразових хірургічних втручань, лікарям вдалося її врятувати. З пластиною між кістками я захотів ще раз відправитися в зону бойових дій, – розповів солдат Віталій Неміренко.

І ось Віталій знову опинився серед своїх побратимів, де йому довелося прийняти бій на найближчій позиції ЗС України до аеропорту. Під час обстрілу ворожа міна потрапила поряд з бійцем і осколки його поранили. Тоді чоловіка витяг молодий хлопець та надав йому першу медичну допомогу.

Але цього разу поранення було тяжким, і Віталій не зміг швидко повернутися до строю, хоча він цього дуже хотів.

«Перемагай труднощі розумом, а небезпеку досвідом», – з таким девізом по життю йде Віталій і радить молодим солдатам та офіцерам теж його дотримуватись.

– У  старшого покоління є чому вчитись, як в житті так і на війні. Головне, щоб молодь не залишалась осторонь і сьогодні використовувала цінні поради на хвилях життя і сьогодні на полі бою, – зазначив Віталій.

15369935_1704266526556258_947331445668646289_oУ травні цього року боєць пройшов курс реабілітації в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни. Днями ми поцікавилися станом здоров’я Віталія, при нагоді герой поділився враженнями від реабілітації в Центрі.

– Лікування у національному госпіталі ветеранів війни справді пройшло дуже гарно, досі з радістю згадую цей чудовий час. Заклад професійно виконує свою справу, і це чудово. Приємно вражає ставлення керівництва і всього персоналу до пацієнтів. Я дуже вдячний директору госпіталю Юрію Гріненку та завідувачці неврологічного відділення відновного лікування Юлії Войцях за їх невтомну працю та неабиякий ентузіазм. Велике значення у закладі має індивідуальний підхід у лікуванні кожного пацієнта. Окреме «дякую» хочу сказати реабілітологам Санії Грін та Олександрі Остроушко. Ці дівчата роблять дива – вони на 85-90 % відновили мені функціонування ноги. Тож після реабілітації в Циблях я з успіхом їжджу на велосипеді, можу вести активний спосіб життя. У Центрі чудові палати, непогано годують, навколо дивовижна природа, можна навіть порибалити. Було дуже класно і приємно відпочити та полікуватися у цьому закладі, – говорить «кіборг» Віталій Неміренко.

При підготовці матеріалу використана інформація порталу «ЗСУ інфо» https://zsu-info.com/

13221711_1021099427979414_8397823986132228165_n

Related Posts

Залишити коментар