Історія

Госпіталь засновано в серпні 1974 року, коли Радою Міністрів України було прийнято рішення про утворення спеціального лікувального закладу для інвалідів війни. 31 березня 1975 року Наказом Міністра охорони здоров’я України юридично і організаційно був створений Республіканський госпіталь для інвалідів війни – новий медичний заклад відновлюючого типу.

 Своїх перших пацієнтів госпіталь прийняв 2 лютого 1976 року. До цього часу було підготовлено і відкрито 5 лікувальних відділень та всі  медичні кабінети. З 1 січня 1977 року вступив в дію другий лікувальний корпус, а в 1980 році було введено в дію третій.

 У жовтні 1992 року у зв’язку з проголошенням Незалежності України Наказом МОЗ України заклад був перейменований на Український госпіталь для інвалідів війни.

Указом Президента України від 23 травня 1996 року встановлено надати госпіталю статус національного закладу і надалі іменувати його Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни. Також даним Указом установлено, що діяльність Центру перебуває під патронатом Президента України.

Сьогодні це один з найвідоміших медичних закладів в Україні, сучасна лікарня на 600 ліжок, яка щорічно приймає понад 9 тисяч ветеранів війни з усіх регіонів України.

Центр підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України та у своїй діяльності  керується  Конституцією  України,  законами  України,  постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами  і  розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Положенням Кабінету Міністрів України про Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, а також наказами Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики.

 Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни є головною установою в загальній структурі медичних закладів по наданню медичної допомоги ветеранам, та надає організаційно-методичну допомогу обласним госпіталям ветеранів війни.

 З листопада 2014 року Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни проводить реабілітацію поранених учасників АТО, які пройшли лікування у військових госпіталях. На базі закладу формується головний центр реабілітації учасників АТО.

 У січні 2015 року для лікування бійців у Центрі було створено неврологічне відділення відновного лікування. За першу половину 2015 року у Центрі проліковано понад 500 бійців антитерористичної операції.

 У червні 2015 року вперше в Україні американськими фахівцями проведено тренінг з фізичної реабілітації на базі закладу.