До госпіталю завітав унікальний мандрівник з Полтавщини

29-річний полтавець Віталій Острянин нині велосипедом перетинає Україну зі Сходу на Захід.

Це не перша велика подорож Віталія. Минулого року він перетнув нашу країну з Півночі на Південь на байдарці. А цього року вирішив побачити Україну ще й зі Сходу на Захід.

Вирушив Віталій ще 23 червня з крайньої точки України – села Рання Зоря на Луганщині, кінцевою точкою стане Закарпаття. Зізнається, що найважчими були – перші три дні, коли відбувалась адаптація від звичайного способу життя до більш аскетичного. Найбільша відстань, яку долав за день –166 км. Найменше за день проїжджав – 50 км, адже під час подорожі залишає час на відвідування історичних, архітектурних, ландшафтних пам’яток. Ночує – в наметі в полі або у лісі, щодня купається у новій річці. Негативних пригод за час уже майже двотижневої подорожі практично не було.

Подорож Віталій розпочав зі Сходу, де проходить друга лінія АТО. Коли проїздив пости – військові перевіряли документи, давали воду.

– Попросив у воїнів водички – знайшли холодну, газовану, – згадує з вдячністю Віталій. – А місцеві жителі на Луганщині й Донеччині, коли чули, що я з Полтави, центру України, просили переказати, що вони люблять Україну, за Україну, що вони не хочуть війни. Якось у Луганській області я зупинився біля річки, підходить чоловік: я бачу що ти мандрівник, може, щось підказати? Ми розговорились, він сказав, що не любить владу, але він за Україну. У колись окупованому Слов’янську місцеві хлопці звичайні, з пивом у руках, дорогу показували. Дивувались, яка гарна мова у мене, жодних непорозумінь від того, що говорю українською я там не мав. Одна з місцевих жінок у Старобільську дуже доводила мені, що любить Україну. Єдине, що на одному з блокпостів мені військові не дозволили залишити велосипеду них на деякий час, мовляв, потім місцеві звинуватять, що вони, «укри», «віджали» у когось велосипед.

Вже проїжджаючи місто Переяслав-Хмельницький, Віталія застав дощ. Влаштувавшись на зупинці «Госпіталь» почав телефонувати знайомій, і як виявилося, в госпіталі проживають і працюють її родичі. Так Віталій потрапив до психоневрологічного відділення, де проходять медичну та психологічну реабілітацію бійці АТО.

Як пізніше Віталій напише в Facebook:

«Я відразу запропонував виступити перед бійцями та розказати про свою мандрівку. Зібралося з півтора десятка слухачів, які спочатку вислухали, а потім, з почуттям гумору задавали питання та ділилися власним досвідом стосовно певних регіонів країни. Бесіда тривала майже годину. В кінці ми зробили спільне фото і розійшлись. Я на годинку пішов зіграти в теніс. Програв там всі партії, але був задоволений грою, бо вже давно не грав».      

Related Posts

Залишити коментар