Директор Центру Юрій Гріненко розповів про практичний досвід психологічної реабілітації в госпіталях ветеранів війни

15439745_1825863594352415_5743133567005459343_n9 грудня у Київському міському палаці ветеранів відбулася науково-практична конференція «Імплементація сучасних технологій відновного лікування постраждалих в умовах особливого періоду», організована Асоціацією з медичної та психологічної реабілітації.

Впродовж заходу доповідачі, серед яких і директор Українського державного медико-соціалього центру ветеранів війни Юрій Гріненко, обговорили основні проблеми медичної, психологічної та соціальної реабілітації учасників АТО, членів їх сімей, вимушених переселенців.

У своєму виступі Юрій Олександрович розповів про практичний досвід медико-психологічної реабілітації демобілізованих учасників АТО в мережі госпіталів ветеранів війни.

Зокрема, детально зупинився на досягненнях госпіталів ветеранів війни у напрямку реабілітації учасників АТО.

З метою надання комплексної  реабілітаційної допомоги учасникам АТО та максимального залучення їх до реабілітаційного процесу:

  • Відкрито обласний госпіталь ветеранів війни в Івано-Франківській області на 75 ліжок (50 ліжок терапевтичного та 25 хірургічного профілю).

Створено:

  • Центри медико-психологічної та психосоціальної реабілітації в таких госпіталях – Кіровоградський, Волинський, Дніпропетровський, Черкаський, Чернігівський Рівненський, Миколаївський, Полтавський обласний, Полтавський м.Кременчук.
  • Відділення (УДМСЦВВ – відділення медико-психологічної реабілітації на 30 ліжок, неврологічне відділення відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами центральної та  периферичної нервової системи і опорно-рухового апарату та на 35 ліжок, Волинський – неврологічне відновного лікування, Харківський — спеціалізоване відділення реабілітації хворих ортопедо-травматологічного та неврологічного профілів.
  • Відділення нейрореабілітації у Львівському обласному та Київському міському госпіталі.
  • Проведено коригування штатних розписів госпіталів ветеранів війни із введенням додаткових посад психологів, психіатрів та психотерапевтів.
  • Придбано лікувально-діагностичне та реабілітаційне    обладнання     (Вінницький, Донецький – м. Святогірськ, Дніпропетровський, Закарпатський, Черкаський, Хмельницький, Тернопільський, Чернівецькоий, Рівненський, Миколаївський, Полтавський, Львівський, УДМСЦВВ).
  • Покращено матеріально-технічну базу (Дніпропетровський, Донецький м.Святогірськ, Житомирський, Київський міський, Сумський,  Закарпатський, Черкаський (облаштована сольова кімната), Хмельницький.
  • Залучено до процесу реабілітації учасників АТО випускників вищих медичних навчальних закладів шляхом проходження ними практики та стажування в госпіталях.

Залишити коментар