Центр відвідали представники Трастового фонду НАТО

123Вже впродовж трьох місяців у відділенні фізичної реабілітації пацієнтам Центру надається лікування із застосуванням найсучаснішого реабілітаційного обладнання, переданого госпіталю Трастовим фондом НАТО. За цей час за допомогою нового обладнання пацієнти Центру зуміли досягти високих результатів у відновленні втрачених функцій і рівня фізичної працездатності.  З появою інноваційних апаратів фахівці з фізичної реабілітації відмічають підвищення ефективності реабілітаційного процесу загалом.

Щоб побачити нове обладнання в дії, госпіталь відвідали представники Трастового фонду НАТО зі знімальною групою.

За результатами моніторингу інформації про кількість пацієнтів з пошкодженими суглобами з усіх областей України медико-соціальним центром розроблена програма реабілітації бійців АТО. Сьогодні програма вже працює, бійці цілеспрямовано поступають на реабілітацію з метою відновлення функцій пошкоджених суглобів.

Про роботу з новим обладнанням нам розповіла завідувачка відділення фізичної реабілітації Валентина Масляна:

«Наше відділення займається фізичною реабілітацією учасників АТО з осені 2014 року. Пріоритетним напрямком в нашій роботі є відновлення після пошкоджень опорно-рухового апарату. Дуже часто у своїй роботі наші фахівці використовують метод пасивно-активної розробки суглобів пошкоджених кінцівок.

До певного часу ми все це робили руками, застосовуючи різні пристосування. Навіть такі пристосування, які ми виготовляли безпосередньо в майстерні нашого центру. Звичайно, ця робота теж давала певні результати, ми теж їх спостерігали, але з появою нового сучасного реабілітаційного обладнання, яке ми отримали від Трастового фонду НАТО, ми цю допомогу стали надавати більш якісно.

А саме ми отримали більш короткі терміни результатів, вони стали набагато швидшими, пацієнт безболісно і комфортно переносить цю процедуру. Поліпшення відзначається у більш короткі терміни: проходить болісність, набряклість суглоба, збільшується об’єм рухів, в більш короткі терміни відновлюються функції тієї чи іншої кінцівки, і пацієнт має більший діапазон для самостійності в різній діяльності.

dsc06907

Апарати «Artromot» виробництва Німеччини ми використовуємо для розробки контрактур, наслідків після артроскопічних операцій на плечовому, колінному, гомілковостопному суглобах. На даний час найчастіше «Artromot» використовується для розробки саме плечових, колінного, гомілковостопного і ліктьового суглобів.

Якщо пацієнт на початку курсу лікування мав десь 50% порушень функцій суглобу від норми, то в процесі використання цих апаратів, ми вже спостерігаємо до 80% поліпшення функцій від нормального обсягу. Навіть доводилося спостерігати і повне відновлення функцій.

Лікування стало більш швидким, ефективним, безболісним і комфортним для самого пацієнта. Ми дуже раді цим маленьким перемогам і сподіваємося, що вони будуть продовжуватися. Досвіду роботи з таким обладнанням у нас ще мало. Ми самі вивчали будову, принцип роботи цих апаратів, ми самі вчилися на них працювати, але ми вже можемо спостерігати за результатами.

Крім цього, ми використовуємо переданий нам тракційний стіл для сухого скелетного витягування практично всіх відділів хребта. Я особисто займалася тракцією хребта. В основному,    він    рекомендується    при таких проблемах з хребтом як остеохондроз, наслідки мінно-вибухових травм, які також супроводжуються проблемами в шийній і поперековій зоні хребта.

dsc06240-001Відзначаю, що використання тільки медикаментозного лікування, тракції і певного діапазону фізіотерапевтичних процедур давало результати в найближчі три-чотири процедури, вже спостерігалося поліпшення. Пацієнт вже менше відзначав болісність, проходило відчуття оніміння, він став більш рухливим, відновлювалася функція ходьби і таке інше. Якщо ми раніше використовували профілактор Євмінова, то це було менш помітно і триваліше, а з використанням тракційного столу пацієнт відчуває полегшення навіть від першої процедури.

Для цієї процедури ми відбираємо пацієнтів суворо за показами, за робочий день ми можемо відпустити процедури на тракційному столі до п’яти пацієнтам. На кожного пацієнта сеанс складає приблизно по півгодини. Після цього ми видаємо йому спеціальний корсет, який він повинен носити протягом однієї години. Деяким пацієнтам досить трьох процедур, деяким – п’ять, не обов’язково 10-15.

У комп’ютер закладено певні стандартні програми, але ми індивідуально підбираємо програму під кожного пацієнта. За місяць роботи я спостерігаю у пацієнтів тільки ефект поліпшення.

Не дивлячись на те, що у нас невеликий досвід роботи на обладнанні, але ми дуже задоволені, тому що воно дійсно допомагає пацієнтам швидко відновлюватися, економити час, отримувати хороші результати і скорочувати терміни реабілітації. І, власне, сама реабілітація стає більш ефективною. Людина, яка прибула до нас на лікування, не проводить час даремно. Вона їде з хорошим настроєм і хорошими результатами».

Також ми поцікавилися думкою про нове обладнання самих пацієнтів.

dsc06897Олександр Мосулега, Народний герой України, учасник АТО:

«Поранення отримав 14 червня 2014 року навпроти донецького аеропорту. Лікувався два місяці в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова, потім 37 днів – в Будапешті, потім 27 днів – в Києві, в Центральному військовому госпіталі, тепер тут.

Десь через тиждень занять на новому обладнанні я відчув позитивний ефект. Хороший апарат. У мене раніше стопа не поверталася вліво, зараз повертається, почав рухатися мізинець.

Що можу сказати? Мені закордоном в госпіталях не сподобалося, я звідти на п’ятий день після операції хотів втекти. Адже, по-перше, – мовний бар’єр, а по друге, у нас, якщо приходиш до лікаря, він розповідає все, що тобі робили. Там відповідь: «Ти лікар? Ні. Все, тобі не належить знати». У них сувора програма лікування, від якої не можна відходити. Мені почали колоти обезболююче, ефекту воно не дає. У мене був «Спазмалгон», який мені допомагає. Вони подивились-подивились, і кажуть: «Ні, в програмі немає. Ми не знаємо, що це за ліки, ми їх колоти не будемо (посміхається). Важливо, щоб у госпіталі був індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Саме такий підхід і професійне лікування тут, у госпіталі (Циблях)».

dsc06899Роман Гончаров, учасник АТО:

«Коли в Луганській області у мене стався перелом, мене відвезли до Вінницького госпіталю, який знаходився в Сватово. Після того, як звільнився, ніде не лікувався, це перший раз.

Обладнання дійсно допомагає. Я не знав, що у мене настільки серйозна проблема з ногою. Виявилося, що є проблема, і ми її практично усунули.

Уже на першому сеансі відчув ефект, стало зрозуміло, що нога буде працювати краще. З кожним сеансом збільшуємо час і гнучкість.

Якщо на першому сеансі нога гнулася відсотків на 60, то зараз ми ставимо до максимуму. Практично повне відновлення. Вдячний Трастового фонду НАТО за те, що вони допомагають Україні з обладнанням, яке відновлює наших бійців. Я бачу хлопців, які тут лежать і яким це реально допомагає».

dsc06915Микола Йосипенко, учасник АТО:

«У зоні бойових дій пошкодив праве плече, артрит після падіння. Зараз проходжу процедури на новому обладнанні, яке дуже допомагає. Раніше не міг підняти руку вище плеча, а після 5-6 процедур рука функціонує вже більш-менш нормально, відчутний ефект. Я лежав в госпіталі у Пущі-Водиці і Чорнобильській обласній лікарні №2, і раніше я такого обладнання не бачив. Тут мені подобається – і процедури, і персонал, і харчування. Фізична реабілітація проходить в комплексі: крім занять на реабілітаційному обладнанні, я проходжу процедури: вигрівання, магнітотерапія, підводний душ та масаж. Почали проходити наслідки контузії, зокрема головний біль».

dsc06913

Залишити коментар